Director regional de vanzari instalatii sanitare zona Est in Bacau

Descrierea jobului:

  • Supervizează și dezvoltă activitatea echipei de vânzări din zona de est a țării în condiții de rentabilitate și eficiență
  • Face legătura între directorii de la sediu și agenții de vânzări din teren, asigurând fluxul de informații dintr-o parte în alta și invers
  • Urmărește derularea activităților comerciale în conformitate cu contractele încheiate
  • Implementează politicile de vânzări și marketing la nivel de client
  • Implementează împreună cu agenții pe care-i coordonează, strategia de vânzare, conform KPI stabiliți la nivel managerial și urmărește realizarea planului de vânzări și profit
  • Se deplasează în teren alături de agenții de vânzări, supervizându-le activitatea și-i învață să prezinte și să vândă produsele companiei, într-un mod profesionist
  • Instruiește agenții de vânzări de teren, atât pe parte de produse, cât și pe parte de vânzări, strategii de abordare a clienților
  • Se ocupă de integrarea agenților noi de vânzări în echipă, având un rol de formator intern
  • Face propuneri de îmbunătățire a activității și se implică în mod activ în găsirea de soluții constructive, care să aducă plus de valoare atât pentru angajați, cât și pentru companie.

Candidatul Ideal

  • Experiență în vânzările B2B de minim 5 ani
  • Experiență în management/ în coordonarea unei echipe de minim 2 ani/ orientare către dezvoltarea business-ului, inițiative, implicare, focusare pe rezultat
  • Cunoștințele și experiența în domeniul instalațiilor sanitare/ materialelor de construcții pentru amenajări interioare reprezintă un avantaj important
  • Capacitate de a lucra eficient și eficace cu toate tipurile de personalitate
  • Cunoștințe de operare pe calculator în Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, etc)
  • Disponibilitate de deplasare pe mai multe județe ale țării, cu cazare în orașele în care va face delegații
  • Bune abilități de comunicare, relaționare, organizare
  • Permis de conducere categorie B
  • Domiciliul în Piatra Neamț, Roman sau Bacău.

Beneficii Oferite:

  • Salariu motivant cu recompense în funcție de realizări
  • Mediu de lucru plăcut, de creștere continuă
  • Colaborare cu o echipă profesionistă, într-o companie care este lider național în distribuția de anvelope
  • Evoluție și dezvoltare profesională.

Expira: duminică viitoare la 00:45

GoodJobs te ajută să-ți găsești locul de muncă potrivit în orașul tău. Dacă poziția de Director regional de vanzari instalatii sanitare zona Est nu este potrivită pentru tine, poți căuta locuri de muncă in Bacau în Manager vanzari dând un click aici. ✔

Job-uri similare

ro flag
en flag

English

ro flag

Romana