Consilier Telemarketing in Cluj-Napoca, Județul Cluj

Groupama Asigurari - Consilier Telemarketing

Groupama Asigurari isi mareste echipa de profesionisti! Daca doresti sa iti construiesti o cariera solida, pe termen lung, la Groupama Asigurari, inseamna ca tu esti persoana pe care o cautam!

Cerinte:

  • Studii superioare - in economie
  • Experienta in asigurari, telemarketing, telesales, vanzari sau call center - constituie avantaj
  • Abilitati de comunicare si influentare prin telefon: discurs clar si structurat, lejeritate in exprimare, putere de convingere, ascultare activa, dictie
  • Orientare colaborativa si catre clienti
  • Cunostinte de limba engleza - nivel conversational

Responsabilitati:

  • Contacteaza clienti existenti si/sau potentiali, persoane fizice sau juridice, in vederea promovarii/vanzarii produselor companiei
  • Administreaza portofoliul de clienti (reinnoiri, cross-sell, up-sell, rate, etc.)
  • Realizeaza nivelul de performanta conform criteriilor si planurilor de vanzari ale companiei
  • Genereaza oportunitati de vanzare pentru echipa de vanzari directe
  • Programeaza intalniri pentru forta de vanzari directe cu clienti potentiali sau pentru clienti pentru a participa la prezentari de vanzari
  • Oferta consultanta clientilor din portalul de vanzari on-line
  • Realizeaza vanzarea prin telefon a produselor de asigurare pentru persoane fizice
  • Contribuie la revizuirea/optimizarea scripurilor de vanzari pentru a viza mai bine nevoile si interesele anumitor clienti

Expira: luni viitoare la 00:45

Locuri de munca la Groupama pe GoodJobs, platforma de cautare joburi

Groupama

GoodJobs te ajută să-ți găsești locul de muncă potrivit în orașul tău. Dacă poziția de Consilier Telemarketing nu este potrivită pentru tine, poți căuta locuri de muncă in Cluj-Napoca, Județul Cluj în Marketing manager dând un click aici. ✔

Job-uri similare

ro flag
en flag

English

ro flag

Romana